Yaşam

12 yaşındaki oyuncuyu ‘En Kötü Kadın Oyuncu’ adayı yapan Altın Ahududu Ödülleri’ne tepkiler

Her yıl Akademi Ödülleri öncesinde verilen ve yılın en kötü yapımlarına verilen Altın Ahududu Ödülleri (The Razzies), performansıyla 12 yaşındaki Ryan Kiera Armstrong’u En Kötü Kadın Oyuncu kategorisinde aday göstermesinin ardından tepki çekti. “Firestarter” filminde. Ödül yönetimi tepkilerden sonra özür diledi ve Armstrong’u adaylık oylamasından çıkardı.

Daily Mail’den Lost Dock’un haberine göre, 2023 Altın Ahududu Ödülleri adaylarının açıklanmasının ardından toplulukta ve sosyal medyada birçok kişi küçük bir çocuğun böyle bir gösteriye aday gösterilmesinin zorbalık ve zulüm olduğunu söyledi. Bir gence böyle bir adaylık verilmesinin artık oldukça zehirli bir mesaj taşıdığı da belirtildi.

Altın Ahududu Ödülleri’nin kurucu ortağı John Wilson yaptığı açıklamada, Armstrong’un adaylığına gösterilen öfkeli tepkinin “abartılı” olduğuna inandığını söyledi. Geçen yıl Bruce Willis’e özel bir kategori açan ancak oyuncunun afazi teşhisi konması üzerine kategoriyi iptal eden etkinliğin kurucu ortağı Buzzfeed ile görüştü. Wilson, adaylığın kötü niyetli olarak anlaşılabileceğinin farkında olduklarını ancak amaçlarının bu olmadığını söyledi.

“ESAS AMACIMIZ ‘EĞLENCELİ OLMAK’ OLDU

Tüm bu adaylıklardaki asıl amacın “komik olmak” olduğunu belirten Wilson, bu özel durumdaki eleştirileri kabul ederek, “Çok kötü bir yanlış adım atmışız gibi görünüyor” dedi. “Armstrong henüz genç olmasına rağmen deneyimli bir oyuncu olarak görülüyor” diyen Wilson, yaklaşık 1.100 üyenin katıldığı oylamada oyuncunun 5. sırada yer aldığını sözlerine ekledi.

18 YAŞTAN KÜÇÜK OYUNCULARIN ADAY OLMAMASI GEREKECEK

Altın Ahududu Ödülleri yönetimi, yapılan değerlendirmelerin ardından 18 yaş altı oyuncu veya film yapımcısının değerlendirilmesinin engelleneceğini duyurdu.

resadiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu