Haber

Alanya’da doktorun öldürülmesi protesto edildi

Antalya’nın Alanya ilçesinde, çalıştığı aile sağlığı merkezinde doktorun eşi tarafından bıçaklanarak öldürülmesi protesto edildi.

Öldürülen doktor Melek B’nin çalıştığı Küçükhasbahçe Mahallesi 5 Nolu Damlataş Aile Sağlığı Merkezi’nde bir araya gelen sağlık çalışanları, sendika ve kadın dernekleri temsilcileri, çeşitli pankartlar taşıyarak sloganlar attı.

Grubun ismiyle ilgili açıklama yapan Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman, hekimin ailesi, yakınları ve meslektaşlarına başsağlığı diledi.

Kızgın olduklarını belirten Karaman, “Her şeyden önce hayatı savunan bizler, onu yaşatmak için varız. Önlenebilir bir ölümün varlığı kabul edilebilir bir durum değil.” söz konusu.

Aile sağlığı merkezine olayın yaşandığı hekim Melek B’nin adının verilmesini talep eden Karaman, “Bu sağlık merkezinde isminin yaşatılmasını istiyoruz. Üzüntümüzü ve acımızı dindirmiyor ama yarası var” dedi. başka yol yok.” dedi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde 13 Haziran’da Küçükhasbahçe Mahallesi 5 Nolu Damlataş Aile Sağlığı Merkezi’ne gelen Mustafa B., misyoner hekim eşi Melek B’yi önce bıçakla öldürdü, ardından yanında tabancayla intihar etti.

habertutak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu