Haber

Bitlis’te Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Bitlis’te resepsiyon düzenlendi.

Polis Evi’nde düzenlenen programda konuşan Vali Erol Karaömeroğlu, kentte Cumhuriyet Bayramı’nın gururla kutlandığını söyledi.

Karaömeroğlu, milli egemenliğe dayanan Cumhuriyet yönetiminin, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık yoluyla bağlı olan herkese birey olma hakkı verdiğini ve sorumluluğunu üstlendiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet Bayramı’nı her yıl yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Şehrimizde büyük gelişmeler ve ilerlemeler kaydedildi. Cumhuriyetimizin 100. yılını bir kez daha kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını kutluyoruz. ve bu toprakları vatan yapan azizler.” “Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, İl Emniyet Müdürü İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, kurum yöneticileri ve davetliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu