Haber

İYİ Parti’den Karakış’tan Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına: Kazanma olasılığı en yüksek adayı cumhurbaşkanı yapacağız

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasıyla gözler 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayına çevrildi. Kamuoyunda Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’ın isimleri gündeme gelirken, 6’lı tablonun hala adayını açıklamaması tartışma yarattı.

CHP BAŞKANININ ADAYLIĞINA BİR İTİRAZ DAHA

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat’ta açıklaması beklenirken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası cumhurbaşkanı adaylığına İYİ Parti’den bir itiraz daha geldi. Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, “Uzlaşı olmadan karar almayı asla doğru bulmam, zaten böyle bir karar da çıkmaz. Benim adıma uzlaşı var diyelim, tabii ki olur” dedi. Bu görevi yapmak onurlu bir şeydir. Oy oranı ne olursa olsun istişare yapılacaktır. Parti yok.” YETERLİ Teknolojik Dönüşümden Sorumlu Parti Genel Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış, Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

“CUMHURBAŞKANI’NI KAZANMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YÜKSEK İMKANLARI YAPARIZ”

Karakış, “Vatan elden gitti, şahsi başarımızı mı tartışacağız? Seçmenin en güvendiği adayı, cumhurbaşkanı kazanma ihtimali en yüksek adayı yapacağız. Millet İttifakı olarak bunu söyleyebilseydik” dedi. , hükümet valizlerini toplamaya başlamıştı.” dedim.

“SENİN SEBEBİN NE OLABİLİR?”

Karakış, başka bir paylaşımında, “AK Parti ve MHP’nin Kemal Bey’in adaylığına verdiği destek, İmamoğlu’nun yargı önündeki engel, saray medyasının 4 yıldır eleştirilen Kemal Bey’i övmeye başlaması ve saray anketörlerinin farklı kazandığı anketleri paylaşıyor… Sizce sebebi ne olabilir?”

PAÇACI istifa etti

Öte yandan ÂLÂ Partili Cihan Paçacı, 6’ncı Masa’nın 11’inci toplantısında Kılıçdaroğlu hakkında tartışmalı sözler kullanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını ifade eden Paçacı, “Parti yetkili kurulları şu anda Kemal Bey’i onaylayacak noktada değil ama bu son olarak devam edeceği anlamına gelmiyor. Karar verilecek.” dedi. Paçacı, sözlerinin amacın ötesinde yorumlara yol açtığını belirterek partideki görevinden istifa etti.

haber-aksu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu