Haber

Memur-Sen Heyeti Hazine ve Maliye Bakanını Ziyaret Etti

Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, 7’nci Tur Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret etti.

Konfederasyondan yapılan açıklamaya göre, 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesinde kamu görevlilerinin beklentileri ve Memur-Sen’in önerileri Bakan Şimşek’e iletildi.

Ziyarette Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Büro Memur-Sen Başkanı Yusuf Yazgan da hazır bulundu.

Ali Yalçın, görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Toplu Sözleşme öncesi 6 milyondan fazla memur ve emekli için akılcı bir bakış açısıyla hazırladığımız 7. Dönem Toplu Sözleşme teklifimizin önemini Bakan Şimşek’e ilettik. yarın başlayacak müzakereler Kamu işçi sistemindeki sorunlar, emekli kamu görevlilerine yansımayan ek mobil ödemelerle ücret skalası, gelir dağılımı ve vergi sisteminde adaleti sağlayacak diğer Toplu İş Sözleşmesi tekliflerimizi de gündeme getirdik. .” sözlerini kullandı.

Yalçın, Toplu Sözleşme müzakerelerinin kamu görevlilerinin emeği ve emeğine öncelik verecek şekilde tamamlanarak beklentilerinin hayata geçirilmesi ve Türkiye Yüzyılına yakışır bir biçimde sonuçlandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu