Haber
22 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Çekya’yı 3-0 mağlup etti.
![](https://haber-ermenek.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/22-yas-alti-kadin-voleybol-milli-takimi-avrupa-sampiyonasi-elemelerinde-cekyayi-3-0-maglup-etti-NIvmzJxs.webp)
22 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri üçüncü ve son maçında ev sahibi Çekya’yı 3-0 mağlup etti.
Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre milli takım, organizasyonun Çekya’da düzenlenen son maçında ev sahibi takımla karşı karşıya geldi.
Rakibini 25-22, 25-21 ve 25-20’lik setlerle 3-0 mağlup eden milli takım, C Grubu’nu namağlup lider tamamlayarak 29 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde İtalya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.