İş

Bakan Şimşek açıkladı! Suudi Arabistan ile İşbirliği Mutabakat Zaptı imzalandı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ile kamu maliyesi ve vergi reformları, maliye politikalarıyla bağlantılı olarak iklim değişikliği, kamu-özel ortaklıkları, ulusal konuların ele alındığı “Mali Forum”da bir araya geldi. maliye politikaları, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, uluslararası uyum ve işbirliğinin geliştirilmesi. “Sahada İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı”nı imzaladıklarını belirtti.

Bakan Şimşek, Körfez ülkelerine yönelik devam eden ziyaretlerinin son durağına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Körfez ziyaretlerinin son durağı Riyad’da 2 gün boyunca yatırımcılarla oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Şimşek, “Geleceğe Yatırım Girişimi” kapsamında “Finansın Anlamını Dengelemek” panelinde Türk ekonomisini ele aldıklarını söyledi. “Yeni Pusula” temalı toplantılar bu yıl 7. kez düzenlendi. programıyla ilgili anlattıklarını aktardı.

Şimşek, paylaşımında şunları kaydetti:

“Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ile kamu finansmanı ve vergilendirme reformları, mali politikalarla bağlantılı iklim değişikliği, kamu-özel sektör ortaklıkları, ulusal maliye politikaları, ikili bağlantıların güçlendirilmesi ve uluslararası uyum ve işbirliğinin geliştirilmesi.” “İmzaladık. Ayrıca Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih ile yaptığımız görüşmede iki ülke arasındaki potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirdik.”

habercelebi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu