Haber

CHP’den gizli toplantıya sert tepki! Ekrem İmamoğlu’nu düşündürecek ifadeler

CHP, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile parti ileri gelenlerinin arasında yapılan gizli toplantının ifşa edilmesiyle sarsıldı. Görüntüler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “gizli darbe” şeklinde yorumlanırken; CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında, “Partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan toplantıları etik bulmuyoruz.

“LİDERİMİZ GEMİYİ ZARAR VERMEDEN LİMANA YAKALAYACAKTIR”

Öztrak yaptığı açıklamada, “Partimizin kurultay süreci hızla ilerlerken partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantılar bulmuyoruz. Yarışmaya evet diyoruz ama yapıyoruz. Partimizin bu süreçte yıpranmasını doğru bulmuyorum.Genel Başkanımız 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi gemisini hasarsız olarak limana getirmekte kararlıdır.Bunu da yapacaktır.” söz konusu.

“BAŞKANLIK BİLİNMİYOR”

İnternet üzerinden yapılan görüşmeden genel merkezin haberi olup olmadığı sorusuna Öztrak, “Genel merkezin de bu görüşmeden haberi yok” dedi. sözlerle cevap verdi.

İMAMOĞLU NE DEDİ?

İmamoğlu, “Partimin meseleleri partililerle görüşülür. Parti yöneticileriyle, parti meclis üyeleriyle, partinin eski ve yeni milletvekilleriyle görüşülür. İlçe başkanları ve ilçe başkanları ile görüşülür. İl başkanları, bundan daha doğal bir şey yok, seçimden bu yana bunun gibi 200’e yakın toplantı yaptık diyebilirim, bunlar devam edecek, devam ediyor, yarın da toplantımız yok, mesele partinin bahisleri. Sizin huzurunuzda onlar hakkında bir şey konuşmayacağım, o masalarda konuşmaya devam edeceğim, ne oldu, nasıl oldu onu araştıracağız, bakacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu