Haber

Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı casuslukla mücadele için halk desteği istiyor

Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı, nüfusun tüm kesimlerinin hükümetin casusluk çabalarına dahil olması gerektiğini belirterek “ulusal seferberlik” çağrısında bulundu.

Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) medya organı Global Times’ın haberine göre Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı’nın resmi WeChat hesabından casusluk konusuyla ilgili açıklama yapıldı.

Bildiri, casuslukla mücadele çalışmalarına katkıda bulunmak için toplumun tüm kesimlerini seferber etmenin değerini vurguladı.

“Açık veya gizli tüm işlerin birleştirilmesi gerektiği” vurgulanan açıklamada, casusluk çabasındaki mevcut durumu “ciddi ve karmaşık” olarak nitelendirildi.

Açıklamada, ulusal güvenliğin güçlendirilmesi için tüm devlet kurumları ve kamuoyuna “casusluğa karşı çeşitli güvenlik önlemleri almaya” çağrıda bulunuldu.

Milli güvenlik kurumlarının casusluk ihbarlarının alınabilmesi için temaslarını kamuoyuna duyurması gerektiğine değinilen açıklamada, aynı zamanda “hassas bilgileri ihbar edenlerin gizliliğinin sağlanması gerektiğine” dikkat çekildi.

Çin’in yenilenen casusluk çabası yasasında, “Tüm hükümet organları, silahlı kuvvetler, siyasi partiler, halk, işletmeler ve diğer sosyal kuruluşlar casusluk faaliyetlerini önlemek, durdurmak ve ulusal güvenliği korumakla yükümlüdür.” ibaresi yer almaktadır.

Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı, ülkenin istihbarat birimlerinin bağlı olduğu birim olarak biliniyor.

gumusovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu